Usta – piękna wizytówka

pexels-photo

 

Każda z nas marzy o pełnych, jędrnych, kuszących ustach, podobnie jak mają współczesne ikony piękna. Niestety nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się takim atrybutem kobiecości. Ponadto upływ czasu działa na nasza niekorzyść. Dlatego bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób zadbać o nasze usta.

Przyczyny i przebieg starzenia się ust

Usta podobnie jak cała nasza skóra podlegają procesowi starzenia się, niestety ze względu na specyficzną budowę proces ten przebiega szybciej, niż w innej okolicy. Nie tylko genetyka, ale wiele czynników zewnętrznych (temperatura otoczenia, promieniowanie UV) oraz nasze zachowanie, mimika twarzy, nawyki, nałogi wpływają na przyspieszenie starzenia się okolicy ust. Cienki nabłonek, brak gruczołów potowych, duża ilość naczyń krwionośnych oraz receptorów powodują, że czerwień wargowa jest delikatna i bardzo wrażliwa. Usta nie posiadają dobrego zabezpieczenia przed utratą wody oraz promieniami UV w postaci gruczołów łojowych oraz melanocytów tak jak pozostała skóra. To wszystko powoduję, iż od 25 roku życia czerwień wargowa staje się coraz bardziej sucha, odwodniona. Następuje zanik granicy skóra – czerwień wargowa, zmniejsza się objętość ust. Usta tracą kolor, powstają zmarszczki promieniste wokół warg (tzw. „zmarszczki palacza”), pogłębia się bruzda nosowo – wargowa. Następnie dochodzi do zaniku rynienki wargowej, a kącik ust zaczyna opadać. Zaczynamy wyglądać na osoby smutne i zmęczone.

Rozwiązanie

Oczywiście, że istnieją sposoby, aby przeciwstawić się procesowi starzenia się ust. Przede wszystkim należy zatrzymać wodę w tej okolicy. Niezawodnym oraz najsilniejszym sposób jest wprowadzenie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który pomoże utrzymać objętość, nawilżenie oraz elastyczność ustom. W bardzo prosty oraz naturalny sposób możemy poprawić kontur ust, nadać wymarzoną objętość, wymodelować ich kształt, a co najważniejsze nawilżyć. Oprócz tego niezmiernie ważne jest, aby odpowiednio natłuszczać oraz chronić przed promieniami UV nasze usta.

Modelowanie ust

A co z kobietami, które maja wąskie, małe usta i postrzegane są za osoby surowe, nieprzystępne, egocentryczne? A co jeśli nie odpowiada mi kształt moich ust, bądź są nierówne, zniekształcone? Kwas hialuronowy i tutaj jest najlepszym lekiem. Za pomocą odpowiedniego wypełniacza oraz odpowiedniej techniki, możemy wymodelować wargi, wyrównać ubytki nadać pożądany kształt.

Wszystko zależy od nas! Dlatego zadbajmy o siebie i nasze usta, aby stały się najpiękniejsza wizytówką.