Szyja i dekolt

szyja

„Musisz popatrzeć na jej szyje i dekolt, żeby dowiedzieć się ile tak naprawdę ma lat” – rozmowa dwóch Panów zasłyszana w tramwaju. Dzisiaj o zabiegach na najbardziej zapomniane okolice naszego ciała.

Skóra na szyi i dekolcie jest cieńsza niż na twarzy. Dlatego wymaga większej ochrony i pielęgnacji. Ze względu na to, iż szyja jest w ciągłym ruchu oraz napięciu, pierwsze zmarszczki mogą pojawić się bardzo wcześnie ok. 25 roku życia. A dekolt też nie ma łatwo, zwłaszcza u kobiet z obfitymi piersiami. Szyja i dekolt są to okolice, które wymagają naszej specjalnej troski a większość kobiet o nich zapomina.

Pamiętajmy o odpowiednim oczyszczeniu, stosowaniu kosmetyków nawilżających oraz odżywczych. Stosujmy wysokie filtry przeciwsłoneczne, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek oraz przebarwień. Pamiętajmy o odpowiedniej postawie – przestańmy się garbić, wyprostujmy plecy co pozwoli na napięcie mięśni szyi i poprawi jędrność skóry oraz o pozycji podczas snu – wyrzućmy stertę miękkich poduszek, może to powodować przykurcze oraz nadmierne naciąganie skóry szyi.

Medycyna estetyczna i w tej sprawie przychodzi nam z pomocą. Aby wspomóc nasza skórę nawilżajmy, odżywiajmy oraz pobudzajmy do regeneracji podczas mezoterapii igłowej z gotowymi koktajlami, bądź osocze bogatopłytkowe, które na wiotką skórę okolicy szyi i dekoltu jest najlepsze. Nie zapominajmy o skórze szyi i dekoltu, bo to właśnie ona zdradza nasz wiek.