Przygotuj skórę twarzy na lato – mezoterapia

rower_mezo

Pogoda coraz bardziej nas rozpieszcza, coraz więcej ciepłych dni sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dieta, sport, wszystko po to, aby wyglądać pięknie i zdrowo. A co ze skórą? Czy ktoś z Was pomyślał chociaż przez chwilę jak o nią dobrze zadbać, jak przygotować na lato? Dzisiaj zajmiemy się zabiegiem, który gdy jest regularnie powtarzany stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową. Mowa tu o idealnym zabiegu dla wszystkich, w każdym wieku i przy każdym rodzaju skóry, czyli o mezoterapii igłowej skóry twarzy.

Mezoterapia igłowa to dziś podstawowy zabieg anti-aging. Polecany dla młodych, dojrzałych, kobiet i mężczyzn. To najszybsza metoda nawilżenia oraz rewitalizacji skóry. Skóra wolniej się starzeje, ponieważ jest stymulowana poprzez specjalne koktajle do mezoterapii oraz poprzez nakłuwanie. Z efektu na pewno każda osoba będzie zadowolona. Nawilżenie oraz poprawa struktury skóry jest widoczna niemal natychmiast po zabiegu, ale oczywiście warto wykonać mezoterapię w seriach aby móc docenić jej zalety w pełni. Najpierw seria intensywna przez 2 miesiące co 2 tygodnie, a później dla podtrzymania efektu co 3-6 miesięcy. U młodych osób często wystarczy 1 – 2 zabiegów, ale oczywiście plan całej profilaktyki jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta.

Mezoterapia oprócz tego, że jest zabiegiem profilaktycznym, jest także zabiegiem na ratunek dla skóry suchej, np. po okresie letnim, lub w trakcie okresu grzewczego. Jest również idealnym zabiegiem przygotowującym skórę do wakacji wystarczy jeden zabieg ok. tygodnia przed wyjazdem. Skóra wówczas będzie bardziej odporna na promienie UV oraz pomoże uzyskać równomierny efekt opalenia. Mezoterapia świetnie przygotowuje skórę do innych zabiegów, uzupełnia je oraz podnosi ich efekty, skóra która jest nawilżona oraz zrewitalizowana lepiej reaguje na inne preparaty. Największa zaleta tej metody przeciwstarzeniowej jest oczywiście brak sezonowości, tzn. możemy stosować ją cały rok, a nie tak jak jest to w przypadku laserów oraz peelingów chemicznych, które możemy stosować jedynie w okresie jesienno-zimowym.

Nie zapominajmy o największym organie naszego ciała, czyli skórze. Ona tez potrzebuje odpowiedniego odżywiania i nawilżania. Gdy będziemy regularnie o nią dbać to oczywiście przez długi czas będziemy cieszyć się zdrową, napiętą, bez zmarszczek skórą. Nie będziemy musieli używać dużej ilości wypełniaczy i nie będziemy wygladać jak napompowana karykatury. Naturalny wygląd jest nasza dewizą. Satrzejmy się z godnością!