Pamiątki z wakacji

lato

Za oknem już aura jesienna. O słońcu, wakacjach urlopie oprócz przywiezionych pamiątek, opalenizny przypominają nam skutki uboczne korzystania z kąpieli słonecznych, czyli przebarwienia i wysuszona skóra. Co zrobić, aby pomóc naszej skórze zregenerować się, nawilżyć, wyrównać koloryt oraz jak pozbyć się przebarwień i plam.

Zacznijmy od przesuszonej skóry. Po pierwsze należy pić odpowiednią ilość wody w ciągu doby. Po drugie bardzo ważna jest pielęgnacja domowa, stosowanie dobrych kremów nawilżających. Trzecia metoda, najważniejsza to oczywiście mezoterapia igłowa, odpowiednimi koktajlami. Dzięki temu poprawimy nawilżenie skóry, zniwelujemy oznaki zmęczenia, wygładzimy drobne zmarszczki oraz wyrównamy koloryt. Preparatów do mezoterapii jest bardzo dużo, trzeba udać się do lekarza, który pomoże dokonać odpowiedniego wyboru po ocenie potrzeb i problemów skóry.

Kolejny ważny problem to przebarwienia, tutaj czeka nas większy orzech do zgryzienia. Możemy zastosować róznego rodzaju peelingi chemiczne, jednym z najlepszych jest Cosmelan. Jest to peeling bardzo intensywnie złuszczający, preparat ten pomaga w zwalczaniu bardzo głębokich przebarwień. Terapia polega na nałożeniu w gabinecie maski Cosmelan 1 na kilka godzin, a nastepnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez ok. 30 dni, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami. Innym skutecznym sposobem na przebarwienia głównie te głębokie, które trudno usunąć innymi sposobami jest laser. Efekty są widoczne po 2-6 tygodniach od zabiegu. Czasami aby uzyskać pełen efekt trzeba zabieg powtórzyć kilkakrotnie. Alternatywą dla lasera jest nowość na polskim rynku Plexr, czyli generator plazmy, który wytwarza kontrolowana i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Oprócz usuwania przebarwień ma więcej zastosowań i wykorzystywany jest w miejscach gdzie laser i skalpel nie da rady. Więcej o tym urządzeniu będzie w kolejnym naszym wpisie. W walce z przebarwieniami terapią uzupełniająca jest oczywiście mozoterapia igłowa specjalnymi koktajlami, która rozjaśnia i zapobiega dalszej pigmentacji skóry.